Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

Komentarz Szturmowców do filmu z Marcinem Rolą na kanale Mediów Narodowych

Na kanale youtube Mediów Narodowych pojawił się w dniu 7 maja film pt. „Marcin Rola: "To smutne, ale PiS idzie w ślady PO! Ogarnijcie się". W nagraniu tym, które ma postać komentarza p. Roli do różnych wydarzeń związanych z 1 maja oraz z Marszem Powstańców Śląskich, zostali wspomnieni Szturmowcy. Jako, że treść i kontekst wypowiedzi p. Roli jest taki a nie inny, a całość pojawiła się na kanale sygnowanym i prowadzonym przez inne organizacje nacjonalistyczne, uznaliśmy za właściwe publikację kilku słów komentarza.

W wypowiedzi swojej p. Rola (między 19 a 24 minutą materiału) stwierdza, iż:
1. Szturmowcy są „agenturą”
2. Namawia PiS do jak najostrzejszych represji wobec naszego środowiska – poprzez inwigilację, sprawdzenie kont, maili, bilingów, wpłat (sic!) z „ostatnich kilku lat
3. Stwierdza wielokrotnie, że służby („kontrwywiad”) powinny „na grubo” walczyć ze Szturmowcami, oraz wziąć środowisko Szturmowe „za pysk, za mordę”
4. Stwierdza wprost, że Szturmowcy to część medialnego i propagandowego projektu, którego celem jest międzynarodowe przedstawienie Polaków jako „faszystów”, co może mieć swoje skutki nawet w zagranicznej interwencji.

Nie pierwszy to już raz, gdy środowiska prawicowe i centroprawicowe w swojej retoryce na temat Szturmowców stają w jednym szeregu z opozycją, lewicą, liberałami, KOD-em i Obywatelami RP. Co ci bowiem postulują wobec Szturmowców? Otóż dokładnie to samo – czyli aktywne i szerokie zakrojone represje polskich służb wobec naszego środowiska. Pomijamy już absurdalne twierdzenia, że jesteśmy „agenturą” i, że na pewno otrzymujemy skądś pieniądze za swoje działania (vide postulat sprawdzenia historii naszych kont bankowych) – to naprawdę ciężko na serio komentować, a wyjątkowo nie mam nastroju do żartów. Czemu?

Z prostej przyczyny – wypowiedź p. Roli pojawiła się na kanale Mediów Narodowych, które współtworzone są przez największe organizacje nacjonalistyczne w Polsce: Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolską oraz Ruch Narodowy. Krótko mówiąc: na social-mediowym kanale  realizowanym przez trzy organizacje narodowe pojawia się otwarta propozycja, aby powtórzyć wobec innej organizacji narodowych działania znane nam doskonale z okresu rządów Platformy Obywatelskiej. Pan Rola wymienia jako arsenał wyśnionej przez niego wojny kontrwywiadu ze Szturmowcami dokładnie te rzeczy, które wielu naszych braci poznało aż za dobrze – „grube wjechanie”, „wzięcie za mordę”, sprawdzanie telefonów, komputerów, maili etc. Przecież w samym ONR i MW są ludzie, którzy doświadczyli takich represji. Teraz mogą na kanale współtworzonym przez swoje organizacje usłyszeć postulat identycznych działań wobec innych nacjonalistów. Podoba się koledzy?

Najśmieszniejsze w tym, że działania o jakich wspomina p. Rola rząd PiS, oraz jakikolwiek inny demoliberalny zastosować może tak wobec nas, jak i Was – ONR-owców, Wszechpolaków. I tak w jednym, jak i drugim wypadku działania te spotkają się ze zrozumieniem wszystkich partii politycznych, portali i mediów. I cóż w tym dziwnego, że kontrwywiad „wziął się na grubo” za nacjonalistów – przecież sami to postulowali na swoim kanale youtube.

 

Nagranie to jest kolejnym przykładem tego, jak głównonurtowe organizacje nacjonalistyczne bez zająknięcia przyjmują lewicowy i liberalny punkt widzenia. Już w zeszłym roku kierownik główny ONR – Aleksander Krejckant w wypowiedzi udzielonej antyfaszyście Wybranowskiemu nazywał Szturmowców „narodowymi socjalistami”. Podobnie jak antifa, ośrodek monitorowania, wyborcza, tvn… Ciężko nam powiedzieć z czego to wynika. Serio ktoś w ONR lub MW uważa, że jak się zacznie używać lewicowej i liberalnej narracji i argumentacji, to straci się łątkę „faszystów” i „rasistów”? Przecież nie ma żadnej wątpliwości, że wspomniane środowiska tak samo chętnie w nas widzą „hitlerowców” jak i w Was. Polityka, taktyka, PR, kreowanie wizerunku? Przecież to jawna kapitulacja wobec najgorszego wroga ideologicznego. Porównać wystarczy blokadę naszego pochodu pierwszomajowego oraz Waszego Marszu Pamięci Powstańców Śląskich. Blokowały nas te same środowiska, pod tymi samymi hasłami, tymi samymi metodami. Nikt nie zrobił rozróżnienia na złych Szturmowców i dobrych Wszechpolaków czy ONR-owców. I nas i Was nazwano neonazistami, i w naszym i w Waszym wypadku policja i władze wykazały stanowisko i zachowanie jawnie nam wrogie. Po czym dzień po próbie rozbicia Waszego marszu przez lewicę i PiS na kanale realizowanym przez Wasze organizacje pojawia się taki właśnie materiał. Wypowiedź, gdzie padają wezwania do jeszcze ostrzejszego represjonowania nacjonalistów, argumentowane identycznie jak robią to Obywatele RP czy Strajk Kobiet. A prowadzący program nawet się nie zająknął, mimo, że sam jest nacjonalistą, o tym, że „wjechanie na grubo” może być wjechaniem w Szturmowców ale i w ONR.  Wręcz przeciwnie – kolega Jelonek dołączył się ewidentnie do wywodów p. Roli jednoznacznie je afirmując.

Nie mamy zamiaru twierdzić, że między środowiskiem Szturmowym a ONR czy MW nie ma różnic – są oczywiście. Nie będziemy udawać, że nie było w przeszłości (zwłaszcza po 11 listopada) wielu wypadków, które nastawiły do siebie wrogo nasze obozy – bo były. Ale gdy ewidentnie władza zaczyna iść ręka w rękę z opozycją i antifą, policja rozbija nasze legalne demonstracje a widmo represji znanych sprzed 2015 roku staje się bardziej niż realne, to oczekiwać by można po kolegach większej przyzwoitości jak i zdrowego rozsądku. Władza nie będzie robiła rozróżnienia na złych i dobrych nacjonalistów, tych koncesjonowanych i tych do represjonowania. Doskonale wiemy, że ewentualne uderzenie ze strony systemu odczujemy wszyscy, bez względu na proweniencję organizacyjną. Pytanie czy zadaniem nacjonalistów w takiej sytuacji jest jeszcze wzywanie władzy, aby jak najszybciej rozpoczęło takie „branie za mordę”. Szybko może okazać się drodzy ONR-owcy i Wszechpolacy, że wzięli nas razem i w jednym radiowozie jedziemy na dołek (a i takie sytuacje już miały miejsce).

Komentarz przekazujemy przede wszystkim pod rozwagę.

 

Sława Wielkiej Polsce

Szturmowe Święto Pracy
08 maja 2018
Szturmowcy nacjonalizm