Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

Podsumowanie roku 2017

Koniec poprzedniego roku i początek nowego to dobry moment na pewne podsumowania. Szturmowcy to ekipa i organizacja, która funkcjonuje od ponad roku. Niewątpliwie rok 2017 był dla nas pracowity i zaowocował wieloma naszymi akcjami i inicjatywami, których część przedarła się nawet do mediów. Jedna z nich wywołała wręcz międzynarodowy ferment i wstrząs.


Co udało nam się zrobić i zorganizować przez ten rok?

 

- Czarny Blok na Marszu Niepodległości – czyli ok. 400 radykalnych nacjonalistów, którzy skutecznie przywrócili etnonacjonalizm do dyskursu publicznego, jak również wywołali ważną dyskusję w naszym środowisku.

- Dwie edycje konferencji „Europa przyszłości” (vol. 1 i 2), która również odbiły się szerokim echem.

- Cztery duże zbiórki charytatywne, w ramach których udało nam się zebrać ponad kilkanaście tysięcy złotych.

- Kilkadziesiąt akcji społecznych: walczymy z lichwą, pomagamy potrzebującym na ulicach, wspieramy ubogich.

- Liczne akcje ekologiczne: czyścimy lasy ze śmieci, dokarmiamy głodne zwierzaki.

- Uczestniczyliśmy w kilkunastu demonstracjach na terenie całego kraju – wszędzie gdzie pojawia się publicznie dyskurs nacjonalistyczny, tam staramy się pokazać, aby radykalny nacjonalizm był obecny i się rozwijał.

- Braliśmy udział w bezpośrednich akcjach, gdzie stawialiśmy opór zjawiskom, które uważamy za złe: blokowaliśmy paradę równości, pokazy „klątwy”, zakłócaliśmy spotkania i pokazy filmów lgbt na UW.

- Upamiętnialiśmy ważne postacie i wydarzenia, które stanowią dla nas natchnienie i inspirację (Józef Piłsudski, Dominik Venner, polscy ideolodzy nacjonalizmu i bohaterowie uczczeni 1 listopada).

- Razem z ukraińskimi nacjonalistami z Korpusu Narodowego upamiętniliśmy zbrodnię ludobójstwa wołyńskiego.

- Realizowaliśmy akcje solidarnościowe ze środowiskami nacjonalistycznymi w różnych krajach, gdzie doznają one prześladowań ze strony władz (np. Bastion Social we Francji, Maksim Marcinkiewicz w Rosji). Akcje takie realizowaliśmy także w sytuacjach gdy dochodziło do tragicznych wypadków, np. w sierpniu gdy w wypadku samochodowym zginęli ukraińscy i łotewscy nacjonaliści, wracający z konferencji w Warszawie.

- Realizowaliśmy działania propagandowe i informacyjne, np. poprzez kolportaże ulotek dotyczących kwestii narodowych, historycznych ,ekonomicznych.

- Uczestniczyliśmy w licznych międzynarodowych konferencjach, m.in. w Kijowie, Warszawie, Zagrzebiu.

 

A co przyniesie rok 2018? Z pewnością jeszcze więcej naszych akcji i działalności, dołączają do nas kolejne osoby i ekipy, stąd mamy swych reprezentantów już w wielu miastach. Na pewno będziecie słyszeć o nas często, zrobimy wszystko by nasza ideologia, Szturmowy Nacjonalizm, stale się rozwijał. Będzie o nas głośno.

 

 

Szturmowcy na Czarnym Bloku 2018
12 stycznia 2018
Szturmowcy nacjonalizm