Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

Szwedzka parodia sprawiedliwości

            W czwartek 22.08.2018 doszło do pierwszej rozprawy zatrzymanych podczas zeszłorocznej parady Pride w Sztokholmie. Przypomnijmy. Grupa nacjonalistów szwedzkich przy wsparciu będących na emigracji Szturmowców 5 sierpnia ubiegłego roku zakłóciła i zatrzymała na krótki czas pochód zboczeńców. Największą tego typu imprezę w Europie. Siły policyjne zdołały usunąć kontr demonstrantów, gdy ci spróbowali swojej szansy drugi raz wymykając się policyjnej eskorcie i znów wbiegając na trasę pochodu ( https://www.youtube.com/watch?v=5A8fgTkFv6A ).
            Zarzuty to oczywiście tzw przestępstwo nienawiści w stosunku do mniejszości seksualnych, zatrzymanie legalnego pochodu jak i niestosowanie się do poleceń sił porządkowych i zmuszenie do użycia siły. Nihil novi w tego typu krajach reprezentujących tzw. zachodnie wartości. Nie o zarzuty jednak idzie ale o skandaliczne potraktowanie oskarżonych i kpinę z samej sprawiedliwości.
            Podczas rozprawy podważono bezstronność sądu szwedzkiego, argumentując przy tym, że władze sądownicze poparły i zalecały swoim pracownikom udział w Pride, które jest manifestacją polityczną. Przy czym wymieniono poszczególne oddziały sądownicze m.in. Sad Rejonowy w Sztokholmie. Sad nie odparł tych zarzutów, postanowił zmienić skład. Decyzje ponownie zaskarżono. Do akcji weszła szefowa Sądu by rozstrzygnąć spór o wiarygodność. I tu już zaczęły się wątki parodystyczne. Sędzina była wyraźnie poirytowana tym, ze musiała fatygować się do jakiejś małej sprawy, zupełnie nie słuchała argumentów strony oskarżonej. Uznała, ze udział sądu nie ma żadnego wpływu na wydawanie wyroku, a sprawa nie jest polityczna. Na argument , iż nie dano zapoznać się oskarżonym z materiałem dowodowym oraz nie przydzielono adwokata uznała, że ona nie jest od rozsądzania tej sprawy, tylko wiarygodności sądu. Pozwoliła łaskawie zaskarżyć jej decyzje pisemnie. Procedowano więc dalej.
            Znów zaapelowano o przyznanie adwokata i odroczenie rozprawy by moc zapoznać się z materiałem dowodowym. Sędzia odmówiła oskarżonym prawa do adwokata, jak i odroczenia rozprawy uznając, że przy takich sprawach nie jest to szczególnie konieczne <sic!>. Oskarżeni musieli więc bronić się sami. W systemie, w którym sądy, policja jak i prokuratura ma administracyjny nakaz brania udziału w paradzie degeneratów o ostrzu politycznym.
            Do humorystycznych wątków można również zaliczyć „doświadczoną członkinie oddziału do zabezpieczenia imprez masowych i zamieszek”, kora się zestresowała zeznaniami i odpowiedziami na pytania oskarżonych, gdy ujawniono rażące błędy policji, ze poprosiła o przerwę. Jej szef również, nie błyszczał intelektem motając się w zeznaniach i pośrednio przyznając, ze źle zabezpieczył otoczenie blokującej grupy przy okazji, nie potrafił powiedzieć, czy to policja w końcu użyła siły do usunięcia grupy, czy oskarżeni w końcu zeszli sami.
            W tym samym czasie w Szwecji toczył się inny proces. Oskarżony o podobne bzdurne przestępstwo jakim jest zbrodnia nienawiści i okaleczenie ofiar Oskar H może dostać rok bezwzględnego więzienia. Prokurator żądał 4 lat. Na czym polegała :zbrodnia”, której się dopuścił? Otóż podczas kontry do nielegalnego strajku, nielegalnych imigrantów z Afganistanu (cieszących się zła reputacja nawet wśród liberalnych Szwedów, oskarżanych o wiele gwałtów, napaści, podpaleń) rzucił granatem dymnym. Petardą. Nie czyniąc nikomu większej krzywdy. Podczas gdy gwałcicieli o ciemniejszym kolorze skóry skazuje się na podobny wymiar kary, a czasem nawet mniejszy. (https://www.youtube.com/watch?v=8Y6eptstr9I)
            Wyrok w sprawie Pride będzie ogłoszony za dwa tygodnie 7 września. Oskarżeni przewidują apelację. Ciekawym pozostaje fakt na ile podobne lobby już przeniknęły polski wymiar sprawiedliwości.

 

26 sierpnia 2018
Szturmowcy nacjonalizm