Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

Trójmiejscy Szturmowcy przeciwko niszczeniu komunikacji miejskiej 

 

Sytuacja gdańskich autobusów i tramwajów od jakiegoś czasu jest coraz gorsza. Pracownicy skarżą się na złe warunki pracy, są często zmuszani do brania nadgodzin, a ich pensja jest średnio o 2000 złotych brutto niższa od pensji kierowców w sąsiedniej Gdyni. Skutkuje to brakiem rąk do pracy, co przekłada się na komfort pasażerów komunikacji miejskiej Gdańska. Mieszkańcy miasta od kilku tygodni muszą radzić sobie ze znikającymi z rozkładu jazdy autobusami.

 

Najgorsza w tym wszystkim jest reakcja na ten problem władz miasta i samego prezydenta Adamowicza. Na jednym z publicznych spotkań dotyczących dostawy nowych autobusów dla Gdańska według prezydenta remedium na obecną sytuację będzie sprowadzanie z zagranicy pracowników, którym miasto będzie mogło płacić tyle ile obecnie płaci kierowcom, bądź nawet mniej.

 

„Niedawno otworzyliśmy we Lwowie biuro zatrudnienia obcokrajowców w Gdańsku. Sugeruję, by spenetrować jeszcze rynek ukraiński w celu importu kierowców do Gdańska. To wielkie wyzwanie, namawiam więc do bardzo spektakularnych i niebanalnych rozwiązań. Jak trzeba, to proszę jechać do Indii. Mówię całkiem serio, bo jak nie ma własnych chętnych, musimy ich pozyskiwać z dalszych rynków pracy.-powiedział prezydent Adamowicz” (źródło: trójmiasto.pl)

 

Uważnie obserwując stosunek i proponowane przez Adamowicza rozwiązania, szturmowcy z Pomorza nie mogli być obojętni. Przez kilka dni rozrzucali oni po całym mieście ulotki informujące mieszkańców Gdańska o takiej sytuacji. Były one zostawiane zarówno w środkach komunikacji miejskiej, jak i blokach mieszkalnych. Ludzie powinni być świadomi tego, co planują obecne władze miasta, a posiadając teraz tą wiedzę mogą wyrazić swój sprzeciw.

 

 

Szturmowcy nacjonalizm