Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

SZTURMOWA ZBIÓRKA DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE 

 

 

Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę dla Polaków i polskich instytucji oświatowych na Wileńszczyźnie. Jeden Naród ponad granicami to nie ładny slogan, dla nas to zadanie, któremu musimy sprostać. Wiemy, że nam pomożecie. Razem sprawimy, że Święta dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie będą radosne.

Potrzeby są duże, niestety Polacy mieszkający na tych terenach często znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, a placówki polonijne pozbawione są wsparcia naszego państwa. Tak więc liczy się każdy grosz i każda pomoc!


Jak możesz pomóc?

 

Wpłacając dowolną kwotę. Napisz do nas prywatną wiadomość, a w odpowiedzi dostaniesz numer konta, na który należy dokonywać wpłat. Tytuł to: Wilno, nazwa odbiorcy: Szturmowcy.
Możesz pomóc także materialnie.

 

Co jest potrzebne?

 

Chemia gospodarcza – Każdą ilość mydeł w kostkach, każdą ilość mydeł w płynie, środki do czyszczenia podłóg, okien, papier toaletowy, ręczniki papierowe.

 

Kreda – Tutaj w zasadzie wszystko jest jasne. Zapas kredy na cały rok przyda się każdej szkole. Paczka białej kredy do szkolnych tablic kosztuje jakieś 5-6 pln.

 

Herbata – Znowu wieziemy herbaty z myślą o dzieciach, które w zimowe miesiące muszą drałować do szkół. Często dla takiego dziecka, u którego w domu się nie przelewa, taka ciepła herbata w szkole zastępuje całe śniadanie.

 

Ciepłe, czyste ubrania w dobrym stanie – tutaj rozmiar nie ma żadnego znaczenia. Jest bardzo dużo osób potrzebujących. Obowiązuje tylko jedna zasada: Ubrania szykujemy takie, jakie sami chcielibyśmy dostać. Jeżeli ktoś chciałby wyrzucić wszystko hurtem z szafy 'pozbywając się problemu', to nie zawracajcie nam tym głowy.

 

Książki - Książki do bibliotek. Nie wieziemy polskich podręczników szkolnych, których nie wolno używać na Litwie. Przypominamy, że książki używane w szkołach muszą mieć atest litewskiego ministerstwa edukacji. My jedziemy z książkami dla dzieci i takimi, które mogą wzbogacić zbiory w tamtejszych bibliotekach.

 

Jeśli możesz pomóc nam w jakikolwiek inny sposób – odezwij się, każda pomoc jest ważna!

Do kiedy zbieramy? Do 15 grudnia, po tym dniu kończymy przygotowanie całości pomocy i wysyłamy 17 grudnia całość na Wileńszczyznę.

 

 

Grafika promująca zbiórkę w Internecie

Zebrane produkty i zakupione artykuły za środki wpłacone przez pomagających: 

Szturmowcy nacjonalizm