Szturmowcy nacjonaliści
Szturmowcy facebook
Szturmowcy tumblr
Szturmowcy instagram

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

1 marca 2018 roku Szturmowcy w dniu święta Żołnierzy Wyklętych zorganizowali manifestację narodową. Odbyła się ona na ulicy Namysłowskiej, gdzie znajduje się Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach. W miejscu tym znajdowało się stalinowskie więzienie, gdzie więziono, torturowano i mordowano Wyklętych.

 

W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób, pojawiły się reprezentacje Narodowego Odrodzenia Polski oraz Stowarzyszenia Niklot. W trakcie manifestacji przedstawiciele Szturmowców oraz Niklota (dr. Tomasz Szczepański Barnim) wygłosili przemówienia, odczytano apel poległych, odśpiewano hymn narodowy oraz złożono wieniec od Szturmowców pod pomnikiem. Poniżej relacja zdjęciowa z wydarzenia oraz tekst przemówienia Szturmowców. 

Sława Wielkiej Polsce!

 

Witam wszystkich zebranych, którzy zdecydowali się przybyć na nasze obchody.

 

Dziś 1 marca – narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych, od kilku już lat oficjalne święto.

Jak co roku wspominamy tych, którzy na przekór Jałcie, na przekór całemu światu, często na przekór temu, co tchórze chcieliby nazwać rozsądkiem – nie ugięli karku i dzielnie walczyli.

 

Długie 6 lat, II wojny światowej, było dla polskiej ziemi straszliwą raną. Polska krew przelała się wówczas jak nigdy wcześniej. Polacy walczyli na praktycznie wszystkich frontach tej wojny przelewając swą krew tak w armiach sprzymierzonych, jak i w armiach obu okupantów. Nie raz dawali świadectwo swego niezwykłego heroizmu, nawet w obliczu nieuchronnej klęski.

 

Ta wielka danina krwi nie przyniosła jednak Polsce zwycięstwa. Zdradziecko sprzedana przez aliantów zachodnich, razem z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej wpadła w łapy czerwonej bestii. Stalinowski reżim narzuciła nam Moskwa, przy pomocy zdrajców z naszego własnego narodu.

 

A jednak i w tych straszliwych warunkach znaleźli się tacy, którzy bez wahania podjęli walkę. Najwierniejsze Córki i Najwierniejsi Synowie Narodu Polskiego ceniąc nade wszystko świętą dla nas Wolność, Niepodległość Ojczyzny, Tradycję Ojców i Honor polskiego żołnierza – podnieśli dumnie miecz w tej ostatniej walce.

 

To byli właśnie Żołnierze Wyklęci – zwykli ludzie, studenci, chłopi, chłopcy i dziewczęta.

 

To byli właśnie Żołnierze Wyklęci – żołnierze, bohaterowie, tytani.

 

Tułając się po lasach, ukrywając w miastach, cierpiąc katusze w sowieckich więzieniach i słuchając zapadających wyroków śmierci – swą walką i swą niezgodą stawiali opór bolszewickiemu zniewoleniu, upodleniu godności ludzkiej, deptaniu największych świętości.

 

Nasi wrogowie, wrogowie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, często mówią że to że to szkodliwe wzory – że kult bezsensownej walki, kult wojny zamiast twórczej pracy, kult śmierci. Ale dla nas – dla polskich nacjonalistów XXI wieku – trud Wyklętych jest czymś więcej. Dla nas to Triumf Wierności Ojczyźnie, to Triumf Ofiarności nawet w obliczu śmierci, to wreszcie najwyższy Triumf Wolnego Ducha nad ohydnym systemem materializmu. W Wyklętych widzimy nie tylko herosów świętej wojny, ale wzór do naśladowania w każdych warunkach, w całości naszego życia. W naszych codziennych obowiązkach, w naszych codziennych trudach i w codziennej pracy pamiętamy, że musimy tak jak oni trwać dzielnie na posterunku - jesteśmy to winni polskiej krwi, która wsiąkała w mech lasów i w beton więzień.

 

W niemieckiej katowni Pawiaka jeden z więźniów wyrył na ścianie: „Łatwo jest mówić o Polsce. Trudniej dla niej pracować. Jeszcze trudniej ginąć. Najtrudniej cierpieć”.

 

Oni ginęli i cierpieli – my – Szturmowcy, nacjonaliści, Polacy – zamiast mówić, pracujmy. Pracujmy na własnym podwórku tak jak Wyklęci walczyli na własnej ziemi. Pracujmy o godność polskich rodzin, o godność polskiego pracownika, o godność polskich chorych i godność polskich dzieci. Walczmy o pamięć naszej krwi, o historię którą tak jak wówczas znowu próbując nam zmienić. I tak jak Wyklęci – nigdy nie zginajmy karku!

 

Wieczna Sława Żołnierzom Wyklętym!

 

Chwała Bohaterom!

Szturmowcy nacjonalizm